Wybierając się na wakacje, do jakiegokolwiek miasta, znacznie więcej jesteśmy w stanie zobaczyć jeżeli mamy przynajmniej ogólnie określony plan. Zakładając, że nie wybieramy się gdzieś na dwa tygodnie a na tydzień lub mniej i chcemy jak najlepiej wykorzystać ten czas – plan jest konieczny. Szkoda by było w końcu, opuścić najciekawsze atrakcje. Miastem, które zdecydowanie słynie z ich bardzo wielu jest Wrocław.

Dlatego przed wyjazdem na wczasy dobrze jest zapoznać się z najciekawszymi miejscami na liście. Pierwszym z nich zdecydowanie jest Panorama Racławicka. Wrażenia jakie pozostawia ten mierzący ponad jedenaście metrów szerokości obraz nie da się opisać słowami ani uchwycić na zdjęciu. Panoramę trzeba po prostu zobaczyć i doświadczyć jej na własnej skórze. Opisujący po kolei wszystkie elementy obrazu lektor pozwala jeszcze bardziej wczuć się w otaczającą nas akcję.

Kolejnym miejscem, którego opuścić także nie można jest Hydropolis. To przepełnione technologią centrum nauki, pokaże zwiedzającym wodę z wielu perspektyw, pozostawiając wyjątkowe wspomnienia. Cały kompleks posiada wiele ciekawych atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Bilety do Hydropolis najlepiej jest zarezerwować na stronię aby mieć pewność, że zwiedzanie dojdzie do skutku.

We Wrocławiu turystyka kwitnie. Zarówno Polacy jak i obcokrajowcy chętnie wybierają się do miasta krasnali. Umieszczone w najbardziej niespotykanych miejscach mosiężne figurki stały się znakiem rozpoznawczym miasta i wielką frajdą dla najmłodszych. Dzięki nim, zwykły spacer po rynku można zamienić w pasjonujące poszukiwania. Bardzo często miejsca w których znajdują się krasnale są mocno wyszukane i nawet najbardziej spostrzegawczy poszukiwacz może mieć kłopot z ich odnalezieniem. Tak bywa w przypadku jegomościa siedzącego na miejskiej latarni.

Spacerując po mieście, nie można także zapomnieć o odwiedzeniu Zoo. Jest to najstarsza tego rodzaju placówka w Polsce i w swoim terenie mieści ponad czternaście tysięcy zwierząt. Zoo podzielone zostało na dwie części. Pierwsza z nich jest typowym parkiem przepełnionym zagrodami i wybiegami dla zwierząt lądowych. Drugą częścią jest tak zwane Afrykarium, czyli miejsce, gdzie zwiedzający przemieszają się specjalnym tunelem a nad ich głowami rozciągają się hektolitry wody i najróżniejsze morskie stworzenia. od meduz po rekiny, afrykarium naprawdę potrafi zrobić wrażenie!

Poza wyszukiwaniem Atrakcji, w mieście krasnali naprawdę można odpocząć. Rynek, zaprasza na spacery i gości odwiedzających pysznym jedzeniem w restauracjach.

Ogromną popularnością cieszy się tam Bar Vega, przygotowujący wegańskie posiłki w bardzo dobrych cenach. Niezależnie od upodobań każdy znajdzie coś dla siebie a na wczasowiczów spragnionych wodnych uciech czeka Aqua Park. Można więc śmiało powiedzieć, że we Wrocławiu czeka na nas wszystko czego tylko zapragniemy. Nie ma więc po co zwlekać, a już dziś pakować się do wyjazdu. To urokliwe, żywe miasto z pewnością pozostawi w pamięci odwiedzających cudowne wspomnienia.

19 czerwca 2019 Brak komentarzy admin , ,