Wakacje zbliżają się wielkimi krokami a Ty dalej nie wiesz dokąd się wybrać z rodziną? Chciałbyś znaleźć miejsce jednocześnie – ciekawe, możliwie tanie i zróżnicowane? Lubisz zarówno zwiedzać jak i wylegiwać się nad wodą a Twoje dzieci ciężko zadowolić pod kątem atrakcji?

Idealnym miejscem aby spełnić wszystkie te potrzeby każe się położony nad Wisłą Sandomierz. Miasto tak świetnie znane przez widzów popularnego serialu telewizyjnego o nazwie ” Ojciec Mateusz” potrafi zaskoczyć na wiele różnych sposobów.
Każdy portal turystyczny, opisujący miejsca w Polsce do których warto się wybrać powinien je uwzględnić. Spacerując po mieście, możesz na przykład zabrać swoją rodzinę w trasę śladami serialowego kleryka. Będzie to atrakcja zupełnie darmowa a przynosząca dużo frajdy.

Wcielający się w Mateusza, Artur Żmijewski poza sandomierskim rynkiem często pojawia się w okolicy komendy, w kościołach czy też w dworku Skorupskich, który w serialu zamieszkuje.
Następnie, możecie udać się do bardzo dobrze znanej wśród mieszkańców Podziemnej Trasy z epoki Średniowiecza.
Ciemne, chłodne korytarze, wiją się pod rynkiem i są miejscem o którym zarówno u mieszkańców jak i przyjezdnych krąży wiele opowieści. Wycieczka podziemną Trasą to ciekawa atrakcja zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Także bilety są w bardzo przyjemnej i rozsądnej cenie, toteż zdecydowanie nie można przegapić takiej okazji.

Spacerując podziemiami, zwiedzający mają okazję wędrować korytarzami niegdyś należącymi do kata a nawet spotkać ducha Haliny Krępianki. Według legendy, kobieta została zakopana przez mieszkańców miasta wraz z Tatarami. Dzięki temu Tatarzy nie zdobyli Sandomierza, a duch Krępianki miał pozostać uwięziony w podziemiach. Jak widać więc znajdzie się tutaj także coś dla fanów strasznych historii. Nie można także zapomnieć o odwiedzeniu Wąwozu Królowej Jadwigi. Jest to miejsce położone niedaleko centrum miasta a wygląda tak jakby wyjęto je z serii o Władcy Pierścieni.

Wąwóz jest miejscem zarówno ciekawym wizualnie jak i posiadającym interesującą i tragiczną historię z którą warto się zapoznać. Niezależnie od zainteresowań, na pewno każdy tutaj odnajdzie coś dla siebie.

Kiedy już, uda Ci się pozwiedzać wszystkie interesujące Cię kościoły i zamki, których w tym leżącym w województwie świętokrzyskim mieście jest bardzo wiele, i zaliczysz pozostałe atrakcje czas udać się nad wodę. Niedaleko, bo nie więcej niż pół godziny samochodem, rozciąga się piękne jezioro Tarnobrzeskie. Jest to miejsce, które z pewnością pokochają dzieci a także każdy komu upał zaczął już nazbyt doskwierać.

W sezonie letnim, na trenie jeziora znajduje się otwarty park wodny, pełen dmuchanych zjeżdżalni i miejsc idealnych do zabawy zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych. Wybierając się nad jezioro pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i dużych ilościach kremu z filtrem. Dzięki temu, całe wczasy będą dla Ciebie i rodziny – bezpieczne i przyjemne. Nie ma w końcu nic gorszego niż pierwszego dnia urlopu, spiec się na słońcu.

19 czerwca 2019 Brak komentarzy admin , , ,