Horyzont naznaczony ogromnych rozmiarów tankowcami i statkami towarowymi to codzienny pejzaż Singapuru.

Dzielnica finansowa pocztówką państwa
Bez wątpienia Singapur kojarzy się z bogactwem pięknych, szklanych wysokich wieżowców, których ściany odbijają się na powierzchni Marina Bay. Atmosfera miasta jest nie do zapomnienia. Miasto fascynuje swoim idealnym uporządkowaniem oraz precyzją w działaniu. Kombinacja metalu i szklanych powierzchni nigdy nie okazywała się równie niesamowita jak w tym miejscu. Zestawienie nowoczesnych osiągnięć architektury nad taflą wody robi piorunujące wrażenie. Dla przyjezdnych atrakcyjnym będzie widok hotelu Marina Bay Sands w swoim kształcie podobnego do łodzi. Nocą odbywają się tu pokazy laserów, dlatego warto znaleźć się w tym miejscu tuż po zachodzie słońca. Świetna organizacja urbanistyczna ukazuje się także w systemie komunikacji. Głównym wyznacznikiem reprezentatywnym dla tego miejsca jest niezwykle punktualne, pędzące i wyjątkowo wygodne metro. Dobrze jest zobaczyć na własne oczy i przynajmniej raz skorzystać z tak niesamowitej komunikacji miejskiej.

Chinatown
Pośród najważniejszych miejsc w Chinatown jest godna odwiedzenia świątynia Złotego Zęba Buddy, która Okazuje się być ogromnych rozmiarów budynkiem posiadającym 3 piętra parkingów podziemnych oraz windę. Ząb trzymany jest na 4 piętrze, natomiast na dachu można obejrzeć ogród. Chinatown to miejsce niemalże wyłącznie zasiedlone przez turystów.

Natura w metalowej odsłonie
Cudowny park Gardens by the Bay który znajduje się w najbliższej okolicy sławnego hotelu Marina Bay Sands oferuje niezapomniane wrażenia. Można w nim ujrzeć ciągnące się przez kilka kilometrów kielichy porośnięte roślinnością – olbrzymie metalowe obiekty. Ciekawą atrakcją okazuje się odbywający się codziennie wieczorem czarodziejski spektakl, w którym główne role pełnią światło i muzyka. W ogrodzie botanicznym warto wybrać się do wydzielonego miejsca, gdzie znajduje się park orchidei. Ogród ma świetną atmosferę tworzoną przez zacienione ścieżki znajdujące się w całym lesie tropikalnym.

Jedno z najbardziej niezwykłych akwariów świata oraz wyjątkowe ZOO
Będąc w Singapurze warto oczywiście nie tylko pospacerować po głównym centrum miasta, ale również wpaść do uznawanego za jedno z najlepszych na świecie okazałego ZOO (River Safari, Night Safari, Park Ptaków Jurong), jak i również zobaczyć rozpoznawalną na świecie Arab Street i kościół Chijmes (teren , w którym znajdziemy wiele restauracji). Wspaniały kompleks zoo prezentuje przede wszystkim ptaki, również drapieżne. Mnóstwo zwierząt nie jest odseparowanych żadnym płotem, ani siatką, co sprawia wrażenie przebywania na prawdziwym safari. Z kolei na wyspie Sentosa koniecznie trzeba odwiedzić oceanarium S. E. A. Auarium Marine Life Park. Okazuje się być najbogatszym na świecie, wypełnia je 45 000 000 litrów wody i żyje tam ponad 100 000 gatunków stworzeń morskich. Składające się z przestronnych korytarzy i ogromnych zbiorników wodnych zachwyca od pierwszego wejrzenia. Przez krystalicznie czyste szyby jesteśmy w stanie spojrzeć wprost do morza. Fauna oceaniczna jest świetnie ukazana zdumiewa różnorodnością. Bez wątpienia zapewni niesamowite doznania.

24 lutego 2018 Brak komentarzy admin , , ,