Efektywna technika znajdywania a także bukowania najtańszych biletów lotniczych wymaga sprytu i przede wszystkim dużej dozy cierpliwości. Nie wystarczy kilka chwil, czasami są potrzebne do tego całe godziny, żeby zdobyć długo oczekiwany bilet za rozsądną dla nas sumę.

W jaki sposób więc tanio latać po świecie oraz nie przegapić najbardziej opłacalnych ofert? Na sumę tanich biletów lotniczych wpływa głównie wybrany przez nas cel wyprawy a także jej termin. Najlepszym rozwiązaniem jest unikać wysokiego sezonu, a zatem nie zamawiać biletów w czasie urlopowym, między świętami lub przypadającym na długie weekendy. Co normalne, ceny będą się bardzo różnic od zwyczajnych i mogą szybko wystrzelić nawet o kilkaset % w górę. Kiedy zatem jest najbardziej opłacalny termin na zakup? To jesień – miesiące takie jak październik oraz listopad, wiosna czyli okres przypadający od lutego do kwietnia oraz godną uwagi dobrą sugestią jest bukowanie biletów w środku tygodnia.

Pośród słynnych celów podróży, trzeba wyszukiwać te pracownicze – sprawdzają się w chęci oszczędzania dużo bardziej od turystycznych. Przykładem może być lot do Oslo czy też Sztokholmu, które w końcowym podliczeniu wychodzą o wiele korzystniej od spopularyzowanych kierunków takich jak Hiszpania, Malta lub Malezja.

Podstawową regułą, której powinien trzymać się każdy urlopowicz pragnący zaoszczędzić jest kupowanie jak najwcześniej, dzięki czemu będzie można znaleźć najbardziej opłacalne tanie bilety lotnicze. Organizowanie wycieczki powinno odbyć się odpowiednio wcześnie, nawet 3 do 6 miesięcy przed określonym terminem jej realizacji. Uchroni to przed ogromnymi cenami biletów rezerwowanych w tak zwanym ostatnim momencie. Warto przeglądać strony różnorodnych linii lotniczych parę razy w tygodniu albo nawet w każdy dzień, dlatego interesujące oferty mogą zdarzyć się w każdej chwili i przyczynić się do znalezienia naprawdę opłacalnej okazji. Tym bardziej, iż warto mieć na względzie, że tanie bilety a także atrakcyjne cenowo oferty rozchodzą się w zastraszająco szybkim tempie. Aby zapobiec pominięciu jednej z nich, trzeba zapisać się do newsletterów przygotowanych przez niemal wszystkie linie lotnicze.

Co może być jeszcze warte zauważenia? Z pewnością należy rezerwować loty z lądowaniem na portach peryferyjnych. Są znacznie tańsze od tych najbardziej popularnych wśród wczasowiczów oraz uczęszczanych przez największe rzesze podróżujących. Tego typu porty lotnicze znajdują się zazwyczaj w ofertach najtańszych przewoźników oraz są wspaniałą opcją. Koniecznie trzeba zauważyć, że zazwyczaj są one oddalone od największych ośrodków i miast przeważnie w odległości 100 km.

Warto ciągle i precyzyjnie porównywać tanie linie z tradycyjnymi przewoźnikami. Ich ceny bardzo często są niebywale konkurencyjne, a linie obsługują najważniejsze lotniska. Wartości biletów lotniczych na stronach przewoźników mogą wzrosnąć lub zmniejszyć się nawet kilka razy dziennie. Jednym ze sposobów jest niewpisywanie dokładnej daty wyjazdu w wyszukiwarce na stronie internetowej. Co to da? Otóż, w skrajnych przypadkach, wyświetlana kwota biletu może być mniejsza nawet do 90-ciu procent. Dobrym rozwiązaniem będzie wpisanie terminu wcześniejszego, a potem „przeklikanie” do rzeczywiście przez nas preferowanej. Jedna z teorii nielicznych podróżników i urlopowiczów mówi o zamawianiu biletów w ostatniej możliwej chwili.

24 lutego 2018 Brak komentarzy admin , ,