Podróże oraz organizacja różnorodnych wyjazdów zmusza każdego turystę do załatwienia i zaplanowania kilku ważnych kwestii. Podczas wyjazdów turystycznych czy podróży służbowych należy zadbać o transport, noclegi, wyżywienie czy ogólny plan pobytu. Kupując bilety czy to lotnicze czy PKP należy zadbać o transfer w dane miejsce. Jednym ze znanych i popularnych rozwiązań dostania się do dworca czy płytę odlotów jest wynajem samochodu. Wypożyczalnia samochodów dysponuje pojazdami, które świetnie nadadzą się na krótkie podróże, a doświadczeni i przyjaźnie nastawieni kierowcy dostarczą komfortu i bezpieczeństwa podróżnym.

Dzięki tego rodzaju transportowi możliwe jest dotarcie na czas na lotnisko czy w inne ustalone miejsce. Aby mieć pewność, że zdążymy na wyznaczoną godzinę należy zamówić kierowcę z pojazdem wcześniej, mając na uwadze niedogodności na drodze, korki oraz wiele innych sytuacji nieprzewidzianych. Wiele lotnisk posiada również przyległą do nich bazę transportową, zapewniającą miejsca parkingowe prywatnych samochodów, jak również transfer na lotnisko.

Turyści, którzy planują zwiedzić dany region lub potrzebują pojazdu w celach służbowych, maja również możliwość wypożyczenia samochodu do własnego użytku. Pojazd taki można wypożyczyć zaraz po wylądowaniu samolotu i oddać w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Turystyka krajobrazowa, przejazdy biznesowe czy chęć zwiedzenia jak największej ilości miejsc i atrakcji, generuje potrzebę wypożyczenia samochodu, który w znacznym stopniu ułatwi podróż. Miejsca oferujące wynajem aut, dysponują ogromna baza samochodów na wynajem, które można spokojnie dostosować do potrzeb, oczekiwań i wymagań turysty. Dzięki możliwości wyboru modelu samochodu, jego klasy, ilości miejsc oraz pojemności silnika, każda osoba znajdzie odpowiedni samochód dla siebie i bliskich. Wypożyczalnia samochodów posiada jasno określony i przygotowany regulamin korzystania z samochodów, jak również zasady, jakimi powinny kierować się obydwie strony. Dzięki jasno i przystępnie przedstawionej ofercie, turyści mogą zobaczyć wybrany samochód, poznać jego możliwości i specyfikacje, jak również przyswoić reguły korzystania z niego.

W regulaminie i podpisywanej umowie musi zostać określony stan pojazdu, ilość paliwa, zasady dotyczące zwrotu samochodu, a także metody płatności czy ubezpieczenia. Umowa musi zawierać również rozwiązania, które dotyczą nieprzewidzianych sytuacji, postępowania podczas kolizji, wypadku czy w przypadku kradzieży. Ceny wynajmowanych samochodów uzależnione są od rodzaju, marki i modelu samochodu, jego wielkości, pojemności oraz klasy. Do cen należy doliczyć wszelkie koszty związane z ubezpieczeniem i tankowaniem samochodu. Zapłatę za wynajem samochodu regulują również czynniki takie jak : firma, miejsce, okres wypożyczenia samochodu, ilość dni czy przewidziany przebyty kilometraż.

Wszystkie ustalone zasady powinny być jasno przedstawione, a także zaakceptowane zarówno przez wypożyczającego, jak i właściciela firmy.

19 czerwca 2019 Brak komentarzy admin , ,