Trójmiasto to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych, na które decydują się Polacy. Coraz więcej z nas woli zostać w kraju na lato, niż wyjechać za granicę. Tak jest taniej, a przecież polskie morze ma tyle do zaoferowania! Jakie są atrakcje turystyczne w Trójmieście?

Ogólnie rzecz biorąc, jest tego całkiem sporo. Zaczynając od fantastycznej architektury w Gdańsku, przez Gdyńskie muzea, po imprezową stronę Sopotu, Trójmiasto ma naprawdę dużo do zaoferowania. Atrakcje turystyczne ciągle się zmieniają i możemy jeździć tu rok w rok i brać udział w innych zajęciach. Ostatnio popularnym miejscem stało się centrum „Eksperyment”, w którym dzieci mogą poznać zasady fizyki i chemii. Miejsce to znajduje się w Gdyni i bez wątpienia zainteresuje też wielu dorosłych! W Gdańsku na pewno punktem obowiązkowym będzie starówka, której po prostu nie można ominąć. Warto tam odwiedzić kilka lokalnych pubów, w których można posiedzieć w bardzo klimatycznych pomieszczeniach i wypić coś dobrego. Ciekawą opcją będzie na pewno Bunkier, czyli klub, który powstał w zaaranżowanym bunkrze. Klimat jest niesamowity, ale należy uważać na to, że jest tam dosyć duszno. Ale cóż poradzić, to przecież bunkier!

Nie trzeba się też martwić o nocleg w Trójmieście, bo hoteli i moteli jest cała masa. Tak naprawdę to wybór jest tak duży, że może zająć nam dłuższą chwilę! Warto tutaj jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na cenę. Jeśli zastanawiamy się gdzie spać w Trójmieście, to na pewno szerokim łukiem powinniśmy omijać starówkę, bo tam będzie najdrożej. Apartamenty w samym centrum są przepiękne, ale i bardzo drogie. Jeśli jednak nie martwimy się o nasz budżet, to warto zwrócić na nie uwagę. Minusem może się okazać hałas, który będzie dobiegał z ulic. Stare miasto żyje dwadzieścia cztery godziny na dobę i nie sposób nie słyszeć imprezujących ludzi, którzy przechodzą pod naszymi oknami. Wszystko ma swoje wady i zalety!

Na pewno sporo będzie nas też kosztował nocleg nad samym morzem, ale nie da się ukryć, że widok tego akwenu, kiedy się budzimy jest niesamowity i czasem warto za to zapłacić. A skoro już o tym mowa, to przecież będąc w Trójmieście nie można zapomnieć o odwiedzinach na plaży. Zarówno Gdańsk, Gdynia jak i Sopot mają fantastyczne plaże i czasem ciężko zdecydować się na jedną z nich. Ale już pędzimy z pomocą! Na pewno warto zobaczyć molo w Sopocie, obok którego jest też plaża. Na molo znajduje się też restauracja, w której można zjeść pyszną rybę. Jednak trzeba liczyć się z tym, że w sezonie może tam być naprawdę dużo ludzi. Jeśli chcemy zobaczyć molo i nie męczyć się w tłumie, warto przyjść bardzo wcześnie rano, albo późnym wieczorem. Poza tym, w Trójmieście są też inne atrakcje turystyczne, a molo znajdziemy też w Brzeźnie, w Gdańsku. Jest ono znacznie mniejsze, ale na pewno też warte zobaczenia. Jeśli za to mamy ochotę na klasyczne plażowanie, najlepsze będą tutaj Stogi. Plaża jest tam najczystsza i nie ma na niej zbyt wielu kamieni. Jest też dosyć wąska, przez co mniej ludzi ją wybiera.

19 czerwca 2019 Brak komentarzy admin , ,