To metropolia zorganizowana w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, dlatego nie dziwi informacja, iż jest jednym z najbardziej luksusowych i wystawnych miast świata. Tak jest ze względu na tak zwany raj podatkowy, a właściwie uwolnioną strefę finansową. Trudno sobie wyobrazić, że kiedyś to była wioska zamieszkała przez rybaków. Przebywając w Dubaju doświadczymy przepychu, zobaczymy pomysłowe projekty wieżowców, a także rewelacyjne atrakcje turystyczne.
Na początku trzeba zobaczyć panoramę Dubaju z 124-go piętra Burj Khalifa czyli najwyższego budynku na ziemi. Aby dostać się na górę, nic tylko wejść do nowoczesnej windy, która jedzie z szybkością 10-ciu metrów na sekundę. Burj Khalifa to dzieło sztuki będące wizytówką współczesnej inżynierii, pokłonem w stronę nauki, technologii oraz wzornictwa. Pokazuje bardzo dynamiczny rozwój, a także pełni rolę pomnika przepychu z którym są związane niektóre państwa Bliskiego Wschodu.
Spacerując w okolicy tego budynku, da się natrafić na najpiękniejsze multimedialne fontanny o długości 275 metrów. Wybudowane są one na 12-hektarowym jeziorze i posiadają rozbudowany, wielopoziomowy, okazały repertuar muzyczny, a wody tańczącej fontanny potrafią wypuścić strumienie na wysokość nawet 150 metrów. Przebywają w tym mieście przede wszystkim należy przejechać się najnowocześniejszym metrem na ziemi. Jeżeli usiądziesz w pierwszym wagonie, masz szansę poczuć się jak maszynista – metro bowiem nie ma dowodzącego i jest zupełnie zautomatyzowane. Z perspektywy przedniej szyby można oglądać rewelacyjne widoki tej współczesnej metropolii.
Dubaj zadziwia takim ciekawostkami jak budowanie bałwana i wyścig na nartach – dla tego miasta nie ma w ogóle znaczenia, że mieści się w zasadzie na pustyni. Zrobienie tych atrakcji jest wykonalne w galerii handlowej Mall of the Emirates.
Wśród widoków wartych obejrzenia jest dzielnica Dubai Marina, która rozciąga się wzdłuż sztucznie zbudowanego kanału. Znajdują się w tym miejscu drapacze chmur, galerie handlowe, sklepy i wyjątkowy deptak, który po zapadnięciu wieczoru odsłania podświetlony port.
Jeżeli tylko zechcesz wypić kawę, najlepiej zahaczyć o pierwszą kawiarnię na ziemi która oferuje najwyższej jakości mleko wielbłądzie. Warto również spróbować tego wyjątkowego przysmaku w formie lodów lub deserów.
Gdy najbardziej zależy ci na wyszukaniu nietypowych prezentów, warto odwiedzić Gold Souk i wytargować najkorzystniejszą cenę za kolczyki i łańcuszki ze złota.
Godnym odwiedzenia miejscem w Dubaju są bliźniaczymi wieżami Emirates Tower, które są kojarzone z tym miejscem jak nic innego. Są symbolem miasta iwchodzi na to kompleks dwóch wież, których podstawy są w kształcie trójkąta: Emirates Towers Hotel a także Emirates Office Tower.
Dubaj jest równoznaczny z bogactwem także pod kątem architektonicznym. Burj Al-Arab czyli ikona tego miejsca to prawdopodobnie najbardziej znany na świecie ciekawy hotel. Budowla przybrała kształt wielkiego żagla. Jej powstanie wyznaczono na 1999 rok na sztucznej wyspie. Wszyscy goście hotelu otrzymują w pakiecie nieograniczony w żaden sposób wstęp do atrakcji wodnych Wild Wadi. Hotel ten to partię całego kompleksu wypoczynkowego (Jumeirah Beach Resort). Jedną z jego charakterystycznych budowli jest ta w formie fali.
Będąc w tym mieście dostrzeżemy ponadto wyspę Palm Jumeirah, która wyglądem przywodzi na myśl pałac z bajki o Alladynie.
Dobrym pomysłem jest również poświęcić chwilę czasu na przebycie Dubai Creek w sposób klasyczny – za pomocą drewnianej łodzi (abra) oraz spożyć obiad w Madinat Jumeirah – tutejszej Wenecji. To miejsce jest złożone z plątaniny ciasnych uliczek charakteryzujących się wyjątkowym arabskim charakterem.
Następnie warto udać się do Union House, a później pojechać w stronę Abu Dhabi, gdzie jest szansę obejrzenia największego meczetu w Emiratach, a dodatkowo, co doskonałe dla fanów sportu – toru Formuły 1 i najdroższego hotelu świata.
Popularnym i praktykowanym w tym miejscu sportem są zawody wielbłądów, można powiedzieć, iż to narodowy sport Arabów, zatem nie powinno go zabraknąć nawet w tak modernistycznym mieście. Dla spragnionych emocji, można także udać się na pustynne safari i odbyć emocjonujący przejazd terenowy przez pustynne wydmy. Tymczasem dla tych najbardziej śmiałych, Dubaj oferuje skok ze spadochronem, który poleca się wykonać u podnóża sztucznej palmy Palm Jumeirah.

24 lutego 2018 Brak komentarzy admin , , ,