Jeśli chodzi o to, jakie kierunki na wakacje obierają Polacy, to można dostrzec tendencję, że największą popularnością cieszą się kierunki południowe, zachodnie, w których jest pięknie, oraz można korzystać z kurortów morskich. Jednak pomimo mniejszej popularności na Starym Kontynencie jest wiele pięknych miejsc, do których warto się wybrać i obejrzeć wiele wspaniałych i inspirujących rejonów. Do takich zalicza się bez wątpienia takie państwo jakim jest Estonia, które to jest położone w Europie Północnej nad morzem Bałtyckim. Pomimo, że może nie jest to idealny kierunek dla prawdziwych zwolenników szumu fal, plaży, słońca i wysokich temperatur, to jak się okazuje jest to szczególnie piękny i atrakcyjny rejon pod względem walorów krajoznawczych, czy też swojej wyjątkowej i niespotykanej malowniczości.
W czasie pobytu w Estonii bez wątpienia nie należy zrezygnować z obecności w samej stolicy- Tallinie, który jest bardzo atrakcyjny jeśli chodzi o ilość i jakość zabytków, jak i również ogólnie jest pięknym i interesującym miastem, najlepiej jest przyjechać tam na kilka dni, ponieważ zakątków, które warto zobaczyć w stolicy Estonii jest niewątpliwe dość dużo.
Estonia to prawdziwy rarytas dla sympatyków zwiedzania, zwłaszcza, że są w tych rejonach takie perełki, jak choćby na przykład Muzeum Sztuki Kardiorg, albo Zamek Toompea. Podczas pobytu w Estonii warto także udać się do takiego miejsca, jak Park Narodowy Lahemaa. Widoki, które można tam spotkać potrafią zapierać dech w piersiach, naturalne pejzaże tego parku są mówiąc wprost piękne, zwłaszcza jeśli ktoś przebywa tam w słoneczny dzień, albo w czasie zachodu słońca, wówczas niesamowite widoki robią jeszcze większe wrażenie.
Choć może rejon Europy Północnej nie jest tak często wybierany przez Polaków, jak jej zachodnia, czy południowa część, to jednak dobrze jest wiedzieć, że są miejsca, które naprawdę zasługują na uwagę i warto rozważyć wyjazd w podobne miejsce, zwłaszcza, że koszty takiego wyjazdu niejednokrotnie są niższe, niż w przypadku wizyty w częściej uczęszczanych krajach Europy zachodniej, zwłaszcza w sezonie wakacyjno-urlopowym.
Przed wyjazdem do Estonii dobrze jest wcześniej przygotować się do podobnego wyjazdu. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, żeby można było ten kraj w jakimś sensie poznać jeszcze przed samą wyprawą. Warto nauczyć się podstawowych zwrotów w tamtejszym języku, jak choćby „dzień dobry”, „przepraszam”, „dziękuję”, „ile to kosztuje?”, oczywiście w znacznej części krajów starego kontynentu znajomość języka angielskiego jest wystarczająca do tego, żeby bez problemu się porozumiewać, jednak znajomość kilku podstawowych zwrotów będzie z pewnością interesującą i miłą odmianą. Przed samym wyjazdem należy również zasięgnąć informacji jaka waluta obowiązuje w kraju do którego się wybieramy. W przypadku, aby bez większych problemów dało się przeprowadzać transakcje płatnicze, robić zakupy.
Na pewno podczas pobytu w Estonii na szczególną uwagę przyciąga lokalna kuchnia, która także słynie z lokalnych typowo tradycyjnych dań, które to są wyjątkowe i z pewnością mogą zasmakować wielu osobom, dlatego też podczas wyjazdu warto odwiedzać tam najlepsze knajpy i jadłodajnie. Wyjazd do Estonii będzie świetnym pomysłem dla osób szukających ciekawych wrażeń, lubiących podążać swoimi drogami oraz ceniących sobie tradycyjną kuchnię.

24 lutego 2018 Brak komentarzy admin , ,