Podróże, dobra rzecz! Wręcz fantastyczna. Dają możliwość odpoczynku, zobaczenia nowych miejsc, poznania ludzi, zapoznania się z kulinariami, kulturą, obyczajami obcymi, innymi niż nasze lokalne oraz wiele innych ciekawych rzeczy i aktywności. Jedni wybierają wyjazdy zorganizowane, gdzie o nic nie muszą się martwić od A do Z, inni wolą wszystko przygotować na własną rękę. Oba sposoby mają swoje plusy i minusy. Wady i zalety. Tak czy inaczej na wakacje, co najmniej raz w roku, każdy powinien wyjechać.

Reset organizmu jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Zarówno w pracy jak i w życiu osobistym. To, w jaki sposób tego dokonacie, pozostaje waszym wyborem. Niektórym osobom błogie lenistwo i nicnierobienie będzie pasować najbardziej. Innym niekoniecznie. Wysilmy się jednak nieco i zobaczmy coś w ten nasz wolny czas. Chociaż jeden dzień poświęćmy na zwiedzanie, poznawanie okolicy, a przy okazji niezły ubaw i fun. Nie bądźmy biernymi turystami, a takimi, którzy dorzucą co nieco do puli swoich wspomnień. Do swoich przeżyć. Wchodzicie w to? No pewnie, że tak! To teraz zastanówcie się, jak chcecie to zrobić. Będąc w turystycznym miejscu można iść na łatwiznę i wykupić miejsce na wycieczce z przewodnikiem. Być na umówioną godzinę i jechać sobie według ustalonego wcześniej planu działania. Być prowadzonym za rączkę poniekąd. Wszystko wedle ustalonego harmonogramu. Ale… Zawsze możecie wynająć samochód i samodzielnie eksplorować okolicę! Jechać tam, gdzie was oczy poniosą.

Zatrzymywać się tam gdzie chcecie, a nie tam, gdzie ktoś was zabierze, zatarga razem z całym stadem innych osób. Jakkolwiek by to nie brzmiało. Być władcami swojego czasu i atrakcji. Brzmi fajnie, prawda? Wystarczy tylko mieć prawo jazdy i nie bać się jeździć w obcym miejscu. Mieć nieco wyobraźni i troszkę przygotować się do przedsięwzięcia. Być może kupić mapy, albo mieć własny GPS. Pewnie zadanie sobie pytanie, czy wynajem aut, szczególnie zagranicą, jest skomplikowany? Nie bardzo! Dzięki dostępowi do internetu zrobicie to z każdego miejsca gdzie tylko macie zasięg sieci. Możecie też dokonać rezerwacji w lokalnym biurze wypożyczalni. Ad-hoc, na bieżąco. Sprawdzacie co ta wybrana przez was oferuje, dobieracie właściwe dla was usługi. Możecie wziąć opcję drugiego kierowcy, GPS, fotelik dla dzieci, dodatkowe ubezpieczenie itp. Prawdopodobnie będziecie zmuszeni do wpłacenia kaucji lub autoryzowania jej na waszej karcie kredytowej. Nic się jednak nie martwcie. Zostanie wam zwrócona, jeśli wszystkie warunki najmu zostaną spełnione, a auto wróci w nienaruszonym stanie.

Szczerze? Nie ma się czego bać. Przecież o własny pojazd również dbamy. Staramy się, aby nic mu się nie stało. A tym bardziej nam samym i osobom, które mamy na pokładzie. Prawdopodobnie, jak zasmakujecie wolności związanej z wynajmem auta w trakcie wakacji, już nie będziecie chcieli w inny sposób zwiedzać i podróżować na urlopie. Gwarancja wyjątkowości takiej wycieczki jest niemal gwarantowana! Czy czujecie się już przekonani?

19 czerwca 2019 Brak komentarzy admin , ,